Blog

Kedi otu nedir ve ne işe yarar

Kedi otu nedir ve ne işe yarar

Kedi otu ''catnip'' nedir ve ne işe yarar?

Kedi otu ‘’catnip’’ nedir ve ne işe yarar özellik ile yeni kedi sahiplenecek kişilerin en dikkat etmesi gereken konulardan bir tanesidir. Bilindiği üzere kediler kendi dilleri ile kendilerini çok rahat bir şekilde temizleyebilen hayvanlardır. Çok fazla tüyleri olduğu kendilerini temizlerken tüy yutmaları gibi durumlar söz konusu olabilir. Bu yüzden de genel olarak ilk anlarda bir sorun olmasa bile ilerleyen süreçlerde mide ağrısı gibi durumlarla karşılaşmaları söz konusu olabilir.

Kedi otu ne  işe yarar kısmı tam olarak bilinirse aslında ona göre kullanılması daha uygun olacaktır. Her kesi için gerçekten de çok etkili olan bir yöntem olması veterinerler tarafından mide ağrısı gibi durumlar söz konusu olduğu zaman en çok tercih edilen adım olarak bilinir. Nöbetçi Veteriner sayesinde bu ürüne 7/24 erişebilirsiniz. 

Kedi otu faydaları

Kedi otu faydaları adeta bir kedi hayatı üzerinde saymak ile bitmeyecektir. Bu faydalara bakılacak olduğu zaman;

1.     Kedilerin midelerinde meydana gelen ağrılar bu  otlar sayesinde çok rahat bir şekilde gidecektir.

2.     Kediler kendilerini temizlerken birçok tüy yutar ve bunları çıkaramazlar. Ot yedikleri zaman sindirimleri daha rahat olur. Midelerine giden tüyleri ya kusarak ya da dışkıları ile çok rahat bir şekilde bedenlerinden atabileceklerdir.

3.     Otlar midesindeki öz suyu dengeleyecek olmasından dolayı daha güçlü bağışıklık sistemlerine sahip olmalarına yardımcı olacaktır.

Whatsapp İletişim Hattı